Сезонне зберігання шин

Виберіть тип автомобіля

Зберігання шин – одна з найбільш поширених проблем автовласників. Не існує універсального способу – кожен виробник передбачає власні індивідуальні умови для експлуатації та зберігання шин. Відповідно всі без винятку вироби не можна розміщувати в контейнерах і тим більше на відкритих майданчиках, де колеса будуть піддані агресивному впливу навколишнього середовища. Варто з максимальною увагою підходти до зберігання кожного комплекту гуми, що дозволяє не тільки зберегти поточний стан виробів, але і збільшити термін їх експлуатації.

Автолюбителям слід знати, що у складі гуми, з якої виробляються шини, присутні спеціальні речовини, що поліпшують технічні характеристики, що захищають виріб від шкідливого впливу перепадів температури, озону, сонячних променів. Таким чином, шини підлягають зберігання повинні бути максимально захищені від різних несприятливих умов.

Потрібно знати, що чим довше знаходяться на зберіганні шини, тим сильніше псується і старіє гума. Фахівці, саме з цієї причини, в першу чергу рекомендують використовувати той комплект шин, який найдовше пролежав на зберіганні.

Не можна допускати при зберіганні шин контакту гуми з жирними або масляними предметами, а також з агресивними реагентами, уникати впливу прямого сонячного випромінювання. Згідно правилам, автомобільна шина при зберіганні повинна знаходитись у вертикальному положенні, що дозволяє уникнути деформації виробу. Допускається зберігання шин і в горизонтальному положенні, у вигляді стопок, однак, необхідно знати, що в даному випадку висота стопки не повинна перевищувати одного метра. Що стосується великих шин від вантажівок та інших транспортних засобів, висота стопки не повинна перевищувати 1,5 метра.

Зберігання шин в автомобільному сервісі – найкраще рішення автовласника

Ідеальні умови для зберігання шин здатні створити тільки спеціалізовані організації. Сервіси завжди враховують індивідуальні особливості виробів кожного виробника і суворо дотримуються їх. На майданчику встановлюється відповідний температурний режим, забезпечується повноцінна система вентиляції. Колеса ретельно очищаються, не покриваються плівками, містяться тільки в сухих, добре вентильованих приміщеннях з дотриманням ключових умов зберігання.

Оформлення сезонного зберігання

Для оформлення послуги сезонного зберігання заповнюється Договір сезонного зберігання шин, в двох екземплярах, в якому вказані всі умови зберігання, а також Акт прийому-передачі шин, в якому вказується детальна інформація про шини, що залишаються на зберігання (їх марка, модель, розмір, стан та ін.). Після цього кожна шина опломбовується пломбою з унікальним номером, що унеможливлює несанкціоновану експлуатацію шини під час зберігання або її заміну на іншу. Непомітна заміна пломби також неможлива, оскільки унікальний номер пломби заноситься до Акту приймання-передачі шин, копія якого залишається у клієнта. Далі шини передаються на зберігання на склад, де підтримуються належні умови для їх правильного зберігання (температура, вологість та ін.).