Меню
м. Луцьк, вул Карбишева, 6а
Наша адреса:
м. Луцьк, вул Карбишева, 6а
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-пт - 09:00 - 18:00
  • Сб - 10:00 - 16:00
  • Нд - вихідний

Гальмівний шлях авто та безпека на дорозі

Різниця між новими шинами та б/в з глибиною протектора 1,6 мм складає 26 метрів, при гальмуванні.

Гальмівний шлях автомобіля — це дистанція до повної зупинки, яку встигає подолати машина з того моменту, як водій натиснув педаль гальма. Важливо розуміти, що гальмівний шлях завжди більше, ніж гальмівний. Адже він включає ще і відстань, пройдену з того моменту, як водій виявив небезпеку і натиснув на гальма.

Від чого залежить довжина гальмівного шляху ?

На гальмівний шлях впливають два параметри: швидкість і коефіцієнт тертя. 

Якщо швидкість повністю залежить від дій водія, то з тертям все значно складніше. 

Стан шин: висота протектора; температура гуми і асфальту. 

Зношений протектор сильно погіршує гальмування.

З малюнка видно як змінюється відсоток зчеплення шини в залежності від висоти протектору.

Якщо шина має висоту протектора до 2 мм, то на швидкості 125 км зчеплення на сухому покритті дорівнює 6%, а це фактично некерований автомобіль.

Враховуючи реакцію водія та швидкість руху авто в місті, при випадковому збігу обставин (людина вибігає на дорогу) на шинах нижче 4 мм, встигнути запобігти дтп - практично нереально.

Порівняння гальмівного шляху літніх та зимових шин

Слід нагадати, що вже за температури нижче +7 С, літні шини не демонструють належного рівня зчеплення з дорожнім покриттям, а значить їх необхідно своєчасно міняти на зимові аналоги. Німецький концерн Continental провів масштабні дослідження поведінки літніх та зимових шин на засніженій дорозі, порівняння проводилися за швидкості руху – 50 км/год. Згідно з даними вимірами, літні шини гальмують до повної зупинки ТЗ на 31 метр пізніше за свої зимові аналоги, при цьому залишкова швидкість, у момент гальмування зимових шин, у літніх становить 39 км/год, що несе в собі серйозну небезпеку для учасників дорожнього руху.

Залежність гальмівного шляху від глибини протектора

Крім своєчасної зміни шин, важливим фактором, що впливає на рівень безпеки дорожнього руху на зимовій дорозі є залишкова глибина протектора зимових покришок. Багато автомобілів, особливо в умовах складної економічної ситуації, не стежать за технічним станом зимових шин. Зважаючи на результати згаданих вище вимірів, можна зробити висновок, що при гальмуванні зі швидкості 50 км/год на засніженій дорозі різниця між новими зимовими шинами та їх аналогами з глибиною протектора 4 мм становить 14 метрів із залишковою швидкістю 27,9 км/год. Якщо ж брати для порівняння аналог з глибиною протектора 1,6 мм, то його гальмівний шлях буде більше на 26 метрів, а залишкова швидкість дорівнюватиме 33,8 км/год. Дані результати вражають своїми значними величинами навіть на такій порівняно невеликій швидкості 50 км/год.

Ми використовуємо систему штучного інтелекту, яка допомагає проаналізуват ціни конкурентів в інтернеті і гарантувати найкращу ціну, телефонуйте 0505555011 або залишайте заявку на нашому сайті talfort.com.ua.