Шини: завдання, види, типи малюнків

Шини зобов'язані забезпечити якісний контакт і зчеплення автомобіля з дорожньою поверхнею, тим самим гарантуючи безпеку руху. Зимові та літні шини виконують основне завдання по- різному, саме тому вони відрізняються складом гумової суміші й малюнком протектора. Гума зимової шини завжди м'якша, а її протектор вирізняється великою кількістю ламелів — вузьких прорізів у малюнку. Також для умов лютої зими розроблені шиповані шини, які не втрачають своїх властивостей протягом усього терміну експлуатації і за останні роки значно знизили рівень шуму, підвищивши свою комфортність. Якщо автомобіль більшість часу пересувається містом, для нього краще підібрати зимову фрикційну (нешиповану) шину.

Всесезонні шини призначені перш за все для країн із дуже м'яким кліматом, у якому опади у вигляді снігу є рідкісним і нетривалим явищем. Всесезонна шина має усереднені характеристики, що не дозволяють улітку досягти певного рівня швидкості, а взимку не можуть забезпечити властивий зимовим шинам короткий гальмівний шлях.

Шини поділяються за типами малюнків: спрямовані, ненаправлені й асиметричні. Ненаправлена шина є найдоступнішою за ціною і універсальна у встановленні. Найчастіше саме таким типом шин заводи-виробники укомплектовують свої авто при складанні.

Спрямований малюнок протектора забезпечує хорошу керованість на мокрій поверхні, оскільки з плями контакту швидше видаляється вода, ефективно запобігаючи акваплануванню. При встановленні шини з направленим малюнком протектора необхідно стежити за маркуванням у вигляді стрілки з написом Rotation, що вказує правильний напрямок обертання колеса. У разі неправильного встановлення шина втрачає властивості, будучи не в змозі забезпечити якісний опір акваплануванню.

Асиметричні шини вирізняються поліпшеною керованістю автомобілем на високих швидкостях на сухій поверхні. \і Також при поїздках на великі відстані вони забезпечують більший комфорт, оскільки одна з їхніх основних характеристик — малошумність. Асиметрична шина має два типи малюнка: для дощу і для сухої погоди. При її встановленні теж необхідно стежити за маркуванням, аби не переплутати зовнішню і внутрішню сторони, позначені словами «outside» і «inside» відповідно.